05 Aralık 2023
FİLİSTİN’İ ANLATMAK İÇİN OYUN KODLADILAR

ÖNDER Bilim ve Teknoloji ile Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen “Oynayarak Kodluyoruz Projesi” sona erdi. Gençler iki ay boyunca öğrendikleri üzerinden Filistin sorununu anlatan bir oyun kodladı.

Devamını Oku
02 Aralık 2023
14. İMAM HATİP SPOR OYUNLARI BAŞLADI

İstanbul genelindeki 350 imam hatip okulundan 4500 öğrencinin katılımıyla düzenlenen 14. İmam Hatip Spor Oyunları başladı. Taekwondo gösterileriyle başlayan programda sporcular Filistin’de yaşananlara dikkat çekmek için Filistin bayrağı açtı.

Devamını Oku
24 Şubat 2024
TÜRKİYE’DE DİN EĞİTİMİNİ KONUŞTUK

İHAMER Konuşmalarının şubat ayı konuğu Doç. Dr. Umut Kaya, “Türkiye’de Din Eğitimi” başlıklı bir söyleşi yaptı. Okul öncesinden üniversiteye kadar din eğitimini inceleyen Kaya, aksayan ve güçlendirilmesi gereken yönler üzerinde durdu.

Devamını Oku
10 Mayıs 2024
“TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ” DEĞERLENDİRME RAPORU

Millî Eğitim Bakanlığı’nın iki hafta süreyle kamuoyu görüşüne sunduğu Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile beceri temelli bir programa geçilmiştir. Günümüz dünyasının önümüze sunduğu teknoloji ve iletişim imkanlarına paralel olarak bilgiyi kullanma ve yorumlama becerilerini kazandırmanın öğretim programına dahil edilmesini önemli bir adım olarak görüyoruz.

Devamını Oku
14 Mayıs 2024
ALPEREN DÜNYA MATEMATİK BİRİNCİSİ OLDU

Bursa'da yaşayan imam hatip ortaokulu öğrencisi Alperen Şirin, 39 ülkeden 10 bin 371 öğrencinin katıldığı Kanada merkezli Uluslararası Caribou Matematik Yarışması'nda birinci oldu.

Devamını Oku

Komisyon Haberleri