%89 Fonlandı
Çevre
Kılavuz Gemisi
₺956.000 ₺ 2.000.000
Bu projeyi 168 kişi fonladı
Kılavuz Gemisi

Üniversite öğrencilerinin kendilerini tanıyarak potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamak ve alanıyla ilgili olarak bireysel - kariyer gelişimine destek sağlamaktır.

“Kılavuz Gemisi” proje konsepti, denizcilik alanında ”yol gösterici” anlamında kullanılan kılavuz gemisinden ilham alınarak oluşturulmuştur. Alanlarda oluşturulacak öğrenci grupları ”ortak bir faaliyette çalışan insan grubu” anlama gelen “tayfa” olarak, gruplar için seçilecek olan alanında uzman isimler ise ”idareden sorumlu yetkili kişi“ tanımına sahip “kaptan” olarak nitelendirilecektir.

Mürettebat, çevrim içi veya yüz yüze olmak üzere ayda iki kez kendi alanlarına mensup kişilerden oluşan gruplar halinde kaptanlarıyla buluşacaklardır. Bu buluşmalar sayesinde; sosyal yetkinliklerini geliştirebilecek, alanlarına dair deneyimler edinebilecek ve ekip olarak çalışma kültürü kazanabileceklerdir.

Yapılan okuma, izleme, gezi ve ziyaretlerle öğrenciler uluslararası perspektifle çok yönlü gelişim sağlayacak; güncel meseleleri tarihsel tecrübeden yola çıkarak yorumlayabilecek, saygın kişilerle tanışma fırsatına sahip olacak ve İstanbul başta olmak üzere farklı şehirlerin kültür ve tarihi hakkında birikim elde edebileceklerdir.

İki yıl sonunda gerekli yeterlilikleri sağlayan ve değerlendirme sınavını başarıyla tamamlayan mürettebat staj imkânı elde edecektir. Böylece, çalışma hayatı ile ilgili pratikleri edinerek profesyonel iş hayatına ve çalışma kültürüne daha çabuk uyum sağlayabilecektir.

 

Paylaş

PROJE GÖRSELLERİ