KUDÜS KISA FİLM YARIŞMASI SONUÇLANDI

KUDÜS KISA FİLM YARIŞMASI SONUÇLANDI

27 Mart 2018


ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen Kudüs Kısa Film Yarışması’nın sonuçları belli oldu. İmam hatip ortaokulları, liseleri ve üniversitelerin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreni yarın İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılacak. “Kudüs’ün sahibi var” isimli ödül töreninde 10 öğrenciye Kudüs ziyareti hediye edilecek.

ÖNDER Kültür Sanat Komisyonu tarafından düzenlenen yarışmanın çağrısı bundan 3 ay önce yapıldı. Gençlerin Kudüs meselesine vakıf olması, Kudüs’ü tanıması ve bu yönde bir bilinç geliştirmesi amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya öğrenciler tarafından onlarca eser gönderildi.

Marş, şiir, sergi...

Ödül alan eserlerin açıklanacağı ve ilk gösterimlerinin yapılacağı, “Kudüs’ün sahibi var” ödül gecesinde, gençler tarafından ezgi ve marşlar ile şiir dinletileri de icra edilecek. Ayrıca törende karikatürist Necmettin Asma’nın Kudüs’ü konu alan eserlerinden oluşan bir karikatür sergisi de düzenlenecek. ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’nun da katılımcılara hitap edeceği gece, ödüllerin takdimi ile son bulacak.

10 öğrenci Kudüs yolcusu

Kudüs kısa film yarışmasına gönderilen eserler, uzun müzakereler sonucunda jürinin çalışmalarıyla belirlendi. Jüride Zekeriya Özberk, Selma Hacıosmanoğlu, Gülcan Tezcan, Derda Yasir Yenal ve Oktay Berber yer alıyor.  Ortaokul öğrencilerinden üç, lise öğrencilerinden dört ve üniversite öğrencilerinden üç kişinin eserleri ödüle layık görüldü. Ödül alan öğrencilere Kudüs ziyareti hediye edilecek. Tüm katılımcılar ise Kudüs kitaplarından oluşan bir kitap setinin sahibi olacak.