GENÇLİK BAŞKANLARI ANKARA’DA TOPLANDI

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Gençlik Komisyonu’na bağlı olarak görev yapan il ve ilçe gençlik başkanları Ankara’da toplandı.

\r\n\r\n

Diyanet İşleri Başkanlığı Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen ''Genç Önder İl ve İlçe Başkanları Çalıştayı''nda Türkiye genelinde yapılan gençlik ve teşkilatlanma çalışmaları ele alındı.

\r\n\r\n

İmam hatipliler Medine medeniyetinin öncüleri

\r\n\r\n

Gençlik Başkanları Çalıştayı, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ankara Genç ÖNDER İl Başkanı Abdullah Mesut Düzenli’nin açılış konuşmasının ardından Genç ÖNDER Başkanı Resul Çiftçi katılımcılara hitaben bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. ÖNDER Genel Sekreteri Abdullah Ceylan’ın konuşmasından sonra ise Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, gençlere hitaben bir konuşma yaptı. Aksu, selamlama konuşmasında; imam hatip neslinin Medine medeniyetinin öncüleri olduklarını ifade etti.

\r\n\r\n

Üniversite teşkilatı nasıl olmalı?

\r\n\r\n

Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Selim Cerrah’ın sunumuyla başlayan öğleden sonraki oturumda, Genç ÖNDER Üniversite Başkanı Muhammed Salih Deliktaş; "Üniversite Teşkilatı Nasıl Olmalı?" konulu sunumunu gerçekleştirdi. Lise Komisyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Aşıkkutlu ve Ortaokul Komisyonu Başkanı Halil İbrahim Bestil de programda birer konuşma yaptı. Gençlik Başkanları Çalıştayı’nın ilk günü "Kardeşlik Gecesi" ile nihayete erdi.

\r\n\r\n

Sonuç bildirgesi okundu

\r\n\r\n

Gençlik Başkanları Çalıştayı, ÖNDER Ankara Temsilcisi Enes Şişman’ın kapanış konuşması ile sona erdi. Programın sonunda, Teşkilatlanma Koordinatörü Abdullah Yusuf Arslan da Gençlik Başkanları Çalıştayı Sonuç Bildirgesini okudu. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından program tamamlandı.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n