UYGULAMALI İYİLİK PROJE YARIŞMASI SONA ERDİ

UYGULAMALI İYİLİK PROJE YARIŞMASI SONA ERDİ

31 Mayıs 2017

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Deniz Feneri Derneği tarafından, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün destekleyerek onay verdiği ve Türkiye’deki tüm Anadolu İmam Hatip Liselerinde başarıyla uygulanan “Anadolu İmam Hatip Liseleri Uygulamalı İyilik Proje Yarışması” sonuçlandı.

İmam hatipli gençler hazırladıkları projelerle iyiliği düşünme, iyilik adına fikir üretme ve bu fikirleri uygulamaya dökme bakımından yaptıkları çalışmalarla iyilik iklimine katkıda bulundu.

Dereceye giren projeler ve okulların ödülleri, Ankara MEB Şura Salonu’nda protokol, MEB yetkilileri, öğrenciler, öğretmenler, vatandaşlar ve medya temsilcilerinin katılımıyla yapılan ödül töreniyle sahiplerine takdim edildi.

Çeşitli konularda, hepsi birbirinden iddialı yüzlerce iyilik projesi içerisinden en iyilerini belirlenmesi için büyük bir titizlikle yapılan değerlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanan okullar ve projeleri şöyle:

 

1. Sen Gül Çocuk – KAYAPINAR KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / KAYAPINAR/DİYARBAKIR

2. Ona Bir Masal Anlatsana – ŞEHİT DEMET SEZEN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / YENİMAHALLE/ANKARA

3. Atlayıp Geçme Toplayıp Geç Çevreye ve İnsana İyiliği Seç – DEMETEVLER KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / YENİMAHALLE/ANKARA

 

Teşvik ödülü alan projeler:

1. Merhamet Köprüleri Kuruyoruz – NECMETTİN ERBAKAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / KAHRAMANMARAŞ

2. Yüzünüz Gülsün Gönlümüz Huzur Bulsun – YUNUS EMRE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ/ KARABAĞLAR/İZMİR

3. Sessiz İyilik – ŞEHİT AKIN SERTÇELİK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / ATAŞEHİR/İSTANBUL