2. BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

2. BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

25 Mayıs 2016

Türkiye genelinde imam hatip liselerinde okuyan gençlerin 11 dalda yeteneklerini sergiledikleri 2. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri yarışma sonuçları açıklandı.

Öğrenciler yarışma kapsamında ‘Zorunlu Göçler ve Mültecilik’ konusu altında bilim, dergi, afiş, hüsn-i hat, ebru, tezhip, fotoğraf, resim, karikatür, karakalem, kısa film alanlarında yeteneklerini sergilediler.

Yarışmada, birinci olan eser 5.000 TL, ikinci olan eser 3.000 TL, üçüncü olan eser 2.000 TL ile ödüllendirilecek ve ilk yirmi eser İstanbul’ da 2. Bilim Kültür Sanat Günleri Şenliği’nde sergilenecek.

ÖDÜLLER 02-03 HAZİRANDA VERİLECEK

Yarışma eserleri 2. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri kapsamında 2-3 Haziranda Ali Emiri Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Yarışmayı kazanan öğrencilerin ödülleri ise 3 Haziranda düzenlenecek olan ödül töreninde verilecek.

2. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri çerçevesinde yarışma eserlerinin sergilenmesinin yanı sıra, tasavvuf musikisi, mehter, ney ve folklor sunumları ile imam hatip liselerinin tanıtım stantları yer alacak.

 

2. BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ YARIŞMA SONUÇLARI

 

  DERECE  ŞEHİR İSİM OKUL
 

 

HÜSN-İ HAT

1  İstanbul Tevfik Faruk Durmuş Cibali AİHL
2  İstanbul Zeynep Zülal Gündoğdu Kazım Karabekir AİHL
3  İstanbul Muhammed Halid Korkut İstanbul AİHL
 

 

DERGİ

1  Ankara M. Fatih Zengin Tevfik İleri AİHL
2  İstanbul Sevil Subaşıgiller Kazım Karabekir AİHL
3  İstanbul Ercan Yaren Bakırköy AİHL
 

 

FOTOĞRAF

1  Kütahya Mustafa Keleş Emet AİHL
2  İstanbul Ümran Özkul Küçükköy AİHL
3  İstanbul Melik Asım Acaroğlu Ömer Çam AİHL
 

 

KISA FİLM

1  İstanbul Muhammed Emin Özdemir Ekrem Cevahir AİHL
2  İzmir Mehmet Emin Aydın Muhsin Yazıcıoğlu AİHL
3  İstanbul Muhammed Canayak Kocamustafapaşa AİHL
 

 

KARİKATÜR

1  Sinop Gülcan Külcü Boyabat AİHL
2  İstanbul M. Yasin Taş İstanbul AİHL
3  İstanbul Burhan Yazıcı Mehmet Emin Saraç
 

 

EBRU

1  İstanbul Saliha Savcı Memet Akif Ersoy AİHL
2  Ankara Aybüke İnci Mamak AİHL
3  İstanbul Seda Yazar Küçükçekmece AİHL
 

 

RESİM

1  Konya Humaidee Sa-a Uluslararası Mevlana AİHL
2  İstanbul Melike Sümeyye Aysal Hayrettin Karaman AİHL
3  Trabzon Ayşegül Memişoğlu Arsin AİHL
 

 

KARAKALEM

1  İstanbul Ali Tuna Cibali AİHL
2  İstanbul Şeyda Kocadağ Sultan Arparslan AİHL
3  İstanbul Furkan Türkyılmaz Beyoğlu AİHL
 

 

AFİŞ

1  Kocaeli Alanur Ağaç Mehmet Akif Ersoy AİHL
2  İstanbul Ömer Faruk Sezgin Kartal AİHL
3  Şanlıurfa Abdülbaki Turan Akabe AİHL
 

 

TEZHİP

1  İstanbul Salih Yıldız Ömer Çam AİHL
2  İstanbul Feyza Çayıroğlu Çekmeköy AİHL
3  İstanbul Mustafa Tuncay Cibali AİHL
 

 

BİLİM

1  İstanbul İbrahim Enes Arslan Kartal AİHL
2  İstanbul Kadir Kaptı Selimpaşa AİHL
3  İstanbul Enes Dursun Kadıköy Erkek AİHL